„Największa potęga człowieka leży w sile jego wiary.”

Napoleon Hill

O mnie prywatnie

Będąc szczerym i otwartym na drugiego człowieka, możemy doświadczyć czegoś co powszechnie nazywamy „prawem przyciągania”. To co dajemy- wkrótce do nas wraca.  Prywatnie staram się po prostu o tym pamiętać. Zawsze marzyłam  by pomagać ludziom. Wiele lat temu będąc jeszcze dzieckiem, bardzo przytyłam. Musiałam pozbyć się 18kg, dlatego dobrze rozumiem problemy z jakim borykają się moi pacjenci. Zrzucanie mojej nadwagi odbywało się wielotorowo, dlatego wiem jak ważne jest wsparcie psychologiczne w okresie odchudzania. Od  tamtej pory obrałam kurs i konsekwentnie realizuję swój życiowy plan starając się pomóc swoim pacjentom w zrozumieniu ich własnych trudności nie tylko związanych z odchudzaniem, ale przede wszystkim  życiem i emocjami.
Mam wspaniałą rodzinę, którą bardzo kocham, puszystego pupila, uwielbiam czekoladę i podróze po świecie.

O mnie zawodowo

Jestem psychoterapeutką oraz dietetykiem, absolwentką Uniwersytetu Rolniczego i Akademii Dietetyki w Krakowie. Skończyłam studia inżynierskie i magisterskie na kierunku technologia żywności i żywienie człowieka o specjalizacji żywność prozdrowotna oraz uzyskałam uprawnienia zawodowe dietetyka. Moją największą pasją i jednocześnie specjalizacją jest psychoterapia zaburzeń psychicznych u młodzieży i dorosłych. By pomagać pacjentom w trudnościach życiowych, konfliktach w relacjach, osobom cierpiącym na zaburzenia odżywiania, nerwicę, depresję oraz stany lękowe, zaczęłam rozwijać swoje kompetencje w kierunku psychoterapii. Zdobyłam kwalifikacjie zawodowe dietcoacha (I,II,III st.). Skończyłam roczne szkolenie w terapii behawioralno – poznawczej w Centrum Terapii Behawioralno – Poznawczej w Warszawie, szkolenie z diagnozy klinicznej DSM IV – TR i DSM V oraz szkolenie z integratywnej psychoterapii krótkoterminowej. W obecnej chwili kontynuuję szkolenie w zawodzie psychoterapeuty w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej w Krakowie. Nurt ten łączy ze sobą rożne prądy psychoterapeutyczne takie jak Gestalt, terapię systemową, behawioralno-poznawczą, psychoanalityczną, eriksonowską, pracę z ciałem, hipnozę. Taki model prowadzenia pracy pozwala uszyć terapię na potrzeby każdego pacjenta. Regularnie korzytam z superwizji,która nadzoruje moją pracę terapeutyczną. W trakcie trwania swojej działalności zawodowej udzieliłam około 2000 porad psychologicznych i dietetycznych w różnych miejscach Polski. Współpracowałam z telewizją TVN, Przychodnią Rejonową w Skale, Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej VOTUM, Fundacją „Wiem jak jem” działającą na rzecz osób z zaburzeniami odżywiania. Prowadziłam szkolenia z zakresu psychodietetyki dla studentów m.in. Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, pracowników dużych korporacji, domów kultury, szkół, oraz udzieliłam porad psychodietetycznych na licznych imprezach plenerowych. Jestem twórcą Internetowego Treningu Nawyków Żywieniowych oraz Akademii DietoMotywacji – projektów stworzonych z myślą o osobach, które posiadają problemy z odżywianiem. W 2015, 2016 i 2017 roku otrzymałam certyfikat jakości przyznawany przez portal „ZnanyLekarz” dla najlepszego specjalisty. Certyfikat wydawany jest w oparciu o opinię pacjentów za co bardzo serdecznie dziękuję wszystkim moim podopiecznym. Udzielam się również w mediach społecznościowych, a także nagrywam materiały video z zakresu psychodietetyki i psychoterapii. Pracuję z pacjentami wymagającymi zastosowania psychoterapii indywidualnej oraz dietoterapii. Moja praca jest moją pasją i misją. :)

O mnie media

Rozmowy w toku TVN: „Jak to się stało, że ważę 170 kilogramów”

Niektórzy z nich ważą blisko 200 kilogramów i albo nie potrafią schudnąć albo nie chcą. Ich rodziny nie marzą jednak o niczym innym jak o tym, żeby mieć wreszcie: szczupłą mamę, córkę czy męża. Marzyć łatwo, trudniej się zmobilizować i zrzucić 50 czy 70 kilo?

Obejrzyj odcinek

Dyskryminacja dzieci z nadwagą i otyłością

Dziecko, które zmaga się z nadmiarem kilogramów, wyróżnia się na tle swoich rówieśników. Może to wywoływać nieprzychylne reakcje ze strony środowiska szkolnego. Dziecko otyłe zawsze zostaje zauważone. Różni się wyglądem, bywa mniej sprawne ruchowo. Jego wygląd oceniany w ramach obowiązującego kanonu piękna jako nieatrakcyjny, staje się przyczyną stygmatyzacji. Uczeń taki jest przezywany, odtrącany, spychany na margines grupy rówieśniczej.

Przeczytaj artykuł w którym opisuję technikę motywowania dzieci do zdrowego stylu odżywiania

Dieta „pudełkowa” – dla kogo i za ile?

„Dieta pudełkowa” z pewnością sprawdzi się u osób, które prowadzą aktywne życie zawodowe, spędzają dużo czasu w pracy i nie mają czasu na przygotowywanie posiłków w domu. Taki sposób żywienia jest wygodny i pomoże zaoszczędzić czas, ale raczej nie pieniądze. Diety robione na zamówienie często są dość kosztowne i nie każdego na nie stać. Jeżeli dieta jest odpowiednio zbilansowana, pomoże również zrzucić zbędne kilogramy bez wysiłku wkładanego przez klienta w obliczanie zawartości kalorii – mówi Salonowi24 Katarzyna Dudek, psychodietetyk. 

Przeczytaj cały artykuł na temat diety pudełkowej w portalu Salon24.pl, któremu udzieliłam wywiadu.

„Zdrowe odżywianie zaczyna się w umyśle”.

„Sala wypełniła się po brzegi. Prawdy i mity na temat zdrowego stylu życia wzbudziły zainteresowanie. Prowadzącą warsztaty Katarzynę Dudek z Krakowa, współpracującą również z Przychodnią Rejonową SPZOZ przy ul. Słomnickiej oczekiwano z niecierpliwością.” 

Relacja w z warsztatów psychodietetycznych w „Gońcu Małopolskim

Wywiad dla portalu Moja Psychologia: „Komu i jak może pomóc psychodietetyk”

„Psychodietetyk Katarzyna Dudek opowiadam nam o swojej pracy, która jest jednocześniej jej pasją. Wyjaśnia czym zajmuje się psychodietetyka oraz jak odzyskać kontrolę w sferze odżywiania”

Przeczytaj wywiad, którego udzieliłam portalowi „Moja psychologia”

Rozmowa w radiu UJ FM „Psychodietetyka – praca z motywacją i przekonaniami”.