Praca z psychodietetykiem to tak zwana praca objawowa. Co to oznacza? Kiedy pacjent zgłasza problem, że posiada trudności ze schudnięciem mimo podejmowanych prób, albo informuje, że je w nadmiarze ,co skutkuje przyrostem masy ciała możemy skupić się na objawie i  starać się go wyeliminować. Wówczas pacujemy „tu i teraz” wykorzystując narzędzia terapii behawioralno- poznwczej, monitoringi, zadania domowe.

Będzie to zatem około 5-10 sesji w trakcie, których pacjent uczy się samokontroli, zarządzania swoimi myślami, zachowaniami, radzenia sobie z emocjami, łamie utarte schematy i nawyki. W trakcie dwóch pierwszych wizyt przeprowadzam wywiad z pacjentem w celu ustalenia źródła problemów związanych z poczuciem braku kontroli nad sferą odżywiania.

Własciwa diagnoza psychoterapeutyczna jest niezbędna. Niestety wielu pacjentów nie wie o tym, że problemy z odżywianiem mogą być tak naprawdę „czubkiem góry lodowej”,a samo objadanie się jest tylko objawem większych problemów psychicznych takich jak: depresja, bulimia, anoreksja, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, zaburzenia lękowe, zaburzenia osobowości. W przypadku stwierdzania tego typu zaburzeń samo zajmowanie się objawem jakim jest na przykład objadanie się nie przyniesie rezultatów, ponieważ problem leży głebiej – w strukturze osobowości lub w nierozwiązanych (uświadomionych bądz nie) konfliktach wewnętrznych.

Dlatego też w przypadku zdiagnozowania tego typu trudności konieczna jest dłuższa i głębsza praca psychoterapeutyczna o czym informuje pacjenta po dwóch spotkaniach. Psychoterapia, którą prowadzę jest prowadzona w nurcie integratywnym, który łączy wiele podejść terapeutycznych tak, aby jak najlepiej dopasować się do potrzeb pacjenta.

Po 2 spotkaniach diagnostycznych  razem podejmujemy decyzję dopasowaną do oczekiwań pacjenta oraz jego obecnego stanu zdrowia.

Sesje DietCoachingowe na Skype

Zapraszam Cię na  sesje dietcoachingowe na Skype. W ciągu tego czasu bez wychodzenia z domu będziemy pracować nad Twoją motywacją dotyczącą zdrowego żywienia.

DietCoaching w gabinecie

Zapraszam Cię na godzinne sesje DietCoachingowe, które odbywają się  w gabinecie. Dzięki takim wizytom masz możliwość skorzystania z narzędzi coachingowych, których większość  pacjentów nie posiada w domu a także nauczysz się technik, które sprawią, że Twoje odżywianie wróci do równowagi.

Konsultacje dietetyczne

Dzięki konsultacjom z dietetykiem dowiesz się jak powinieneś się prawidłowo odżywiać przy swoim schorzeniu. Otrzymasz indywidualny plan żywieniowy, a także zalecenia, z których będziesz mógł korzystać w późniejszym okresie.