Regulamin korzystania z terapii on-line/skype

Możliwość korzystania z terapii on-line została stworzona dla pacjentów, którzy mieszkają za daleko, aby uczestniczyć w spotkaniach w bezpośrednim kontakcie  lub mieszkają za granicami naszego państwa. Choć terapia niewiele różni się od tej prowadzonej w gabinecie istnieją pewne warunki, które muszą zostać spełnione, aby można podjąć taką współpracę.

Pierwszym z nich jest kwalifikacja do współpracy z daną osobą poprzez pierwszy wstępny wywiad prowadzony przez terapeutę. Określa on z jakimi problemami boryka się pacjent i czy interwencja terapeutyczna będzie wystarczająco skuteczna w zakresie sesji on-line. Traktujemy pacjentów bardzo poważnie. Nie każda osoba będzie mogła uczestniczyć w takiej terapii, ponieważ niektóre zaburzenia są na tyle poważne, że wymagają kontaktu bezpośredniego i współpracy z lekarzem psychiatrą. To pozwoli określić pierwsza konsultacja.

Terapie on – line odbywają się tylko w czwartki w określonych godzianach 8.45-15.00, które można umówić kontaktując się ze mną mailowo przez adres psychodietetyk@onet.pl. Wówczas podajemy sobie wzajemnie loginy do korzystania z usługi skype, gdyż przy użyciu tego komunikatora odbywają sesje. Przed pierwszą wizytą proszę, aby każdy pacjent obowiązkowo wypełnił wywiad psychodietetyczny i wysłał go na podany adres mailowy.

Przed  lub w trakcie każdej umówionej wizyty pacjent otrzymuje materiały i zadania z którymi pracujemy w trakcie sesji. W przypadku korzystania z pakietów dietetycznych jadłospis zostaje wysłany we wskazany przez pacjenta adres mailowy po konsultacji w dniu ustalonym w trakcie wizyty. Czas oczekiwania na jadłospis to około tygodnia od zakończenia sesji.

Sesje terapeutyczne płatne są z góry przelewem na konto najpózniej dzień przed planowana wizytą. W przypadku nieobecności nie ma możliwości ubiegania się o zwrot. Proszę również o zadbanie o to, aby wszystkie ustawienia mikrofonu, video, dobry dostep do internetu i inne parametry były przygotowane do naszej pracy. W przypadku kłopotów technicznych wynikających z braku przygotowania się do sesji wizyta nie będzie mogła być przedłużona ani przełożona na inny dzień. Czasami problemy z zasięgiem internetowym to rzecz na którą nie mamy wpływu, dlatego wówczas zmieniamy termin.

Wpłaty za sesję przyjmowane są na konto podane poniżej. Proszę również o wysłanie pdf z potwierdzeniem płatności na adres mailowy najpózniej dzień przed planowaną wizytą. Jeśli w dniu wizyty opłata nie zostanie zaksięgowana lub pacjent nie wyśle pdfu z dowodem wpłaty sesja zostaje odwołana.

W trakcie sesji zachęcam do robienia notatek w specjalnie przeznaczonym do tego zeszycie  jak również do wspólnego picia herbaty.

Do zobaczenia na sesji!

Numer konta do wpłat: 04 1140 2004 0000 3502 7593 6916